Bugun...ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Tarih: 30-11-2018 16:31:12 + -


Tepebaşı Belediyesi’nin çocuklara yönelik projelerinden biri olarak hayata geçirilen Aşağısöğütönü Erken Çocukluk Eğitim Merkezi’nin resmi açılış töreni yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Tarih: 30-11-2018 16:31

 ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

 Tepebaşı Belediyesi tarafından Aşağısönütönü Yaşam Köyü içerisinde hizmete sunulan Aşağısöğütönü Erken Çocukluk Eğitim Merkezi’nin resmi açılışı yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Açılış törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende bir konuşma yapan Başkan Ataç, katılımcılara merkez hakkında bilgiler vererek, “Tepebaşı Belediyesi her yaşta insanımıza dokunmak için elinden gelen bütün çalışmaları yapıyor. Bugün çocuklarımız için bir tesisimizin açılışını yapıyoruz. Daha önce Ömerağa Mahallesi’nde Türkan Saylan Hocamızın adına bir Erken Çocukluk Eğitim Merkezi açmıştık, orası dolup taşıyor, bunlar güzel şeyler. Önümüzdeki 5 yılda yine beraber olursak bu kreş sayılarını artıracağız. Bu bölgede 5 bine yakın insanımız yaşıyor ve çok ciddi ihtiyaç vardı. Yaşam Köyü şu haliyle dünyada eşi enderi olmayan bir tesis haline geldi. Erken Çocukluk Eğitim Merkezi ile diğer bir amacımız da çocuklarla yaşlılarımızı buluşturmak, dünyada çok kullanılan bir yöntem. Her iki yaş grubunun da birbirine söyleyebileceği, verebileceği çok şey var. Burada 24 ay ile 34 ay arasında bir grup, 35 ve 42 ay arası bir grup ve 43 ile 54 ay arası olmak üzere 3 grup faydalanıyor. Ayrıca 2014 ve 2016 doğumlu çocuklarımıza yönelik 2 oyun ve beceri grubu var. Şuanda 43 çocuğumuz buradan hizmet alıyor. Ama kontenjanı daha yüksek. Yaptığımız bütün işleri uzmanları ile gerçekleştiriyoruz. Burada, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serap Erdoğan ve Öğretim Üyesi Dr. Meral Ören Hanımefendi bize destek oluyor. Onların önerileri ile alışılmışın dışında bir takım şeyler yapılıyor. Onların bu hayırsever davranışları bizim bir takım işleri yapmamızı kolaylaştırıyor. Erken Çocukluk Eğitim Merkezimize bağışta bulunan Nesrin Erden,  Nevin Enez ve Nejla Üstüner hanımefendiye çok teşekkür ediyorum. Buranın yapımında, Yaşam Köyü’nün her bloğunda bir Eskişehirli hayırseverin izi var. Eti’nin var, Sarar’ın var, müteahhit dostlarımızın var. Kim duyduysa gelip tadilatları yaparak bize destek verdiler. Eskişehir bağış konusunda farklılığı olan bir kent. Mesela Çocuk Senfoni Orkestramız da bağışlanan enstrümanlarla bir takım işler yapıyor. Türkiye’de kömür, makarna gibi bağış yapılırken Eskişehir’de enstrüman bağışı yapılıyor. Bu da Eskişehir’in güzel bir ayrıcalığı, Eskişehir her yönüyle farklı bir kent. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum, çocuklarımız için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ise “Hava soğuk ama Ahmet Başkan’ın açılışları her zaman içimizi ısıtıyor. Bir kez daha Erken Çocukluk Eğitim Merkezi açılışındayız. Gerçekten çok önemli bir ihtiyaç, çocuklar geleceğimiz. Onları ne kadar iyi, ne kadar usta ellerde ve ne kadar birikim içinde yetiştirebilirsek o kadar geleceğe hazırlamış oluruz. Gerçekten özellikle kreş çağındaki çocukların nasıl yetiştiği, hangi hocalar tarafından yetiştirildiği, onların geleceğinde belirleyici oluyor. Sevgili Ahmet Ataç Başkan’a ve Tepebaşı Belediyemizin çalışanlarına teşekkür ediyorum, bağış yapanlara teşekkür ediyorum. Eskişehir’in en önemli özelliğidir sosyal sorumluluk. Yaşam Köyü aslında bunun Türkiye’ye bir örneğidir. Bu tür merkezlerin kreşi, yaşlı merkezi ile sadece Eskişehir’e değil tüm Türkiye’ye örnek olması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Etkinlikte daha sonra Başkan Ataç ve Milletvekili Çakırözer, merkeze bağışta bulunan Neslin Erden,  Nevin Enez ve Nejla Üstüner’e teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Ataç’ın davetliler ile birlikte açılış kurdelesini kesmesinin ardından Aşağısöğütönü Erken Çocukluk Eğitim Merkezi’ni gezen konuklar, merkez hakkında yetkililerden bilgi aldı.

     AŞAĞISÖĞÜTÖNÜ ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİM MERKEZİ

17 Eylül 2018 tarihi itibariyle faaliyete geçen Aşağısöğütönü Erken Çocukluk Eğitim Merkezi, 3 ayrı grup halinde hizmet veriyor ve 2 adet de Oyun ve Beceri Grubu sınıfını bünyesinde bulunduruyor.

Toplam 43 öğrencinin bulunduğu merkezde Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatına uygun şekilde, çocukların gelişim alanlarını destekleyici bir eğitim anlayışı ile eğitim veriliyor. İki katlı bir binada oluşturulan, geniş bir bahçe ve donanımlı iç alanlarıyla okul öncesi eğitime uygun şekilde tasarlanan merkez ve geniş bir bahçe ile donanımlı iç alanlarıyla okul öncesi eğitime uygun şekilde tasarlanan merkez, çocukların iyi bir şekilde eğitim almasını sağlamak amacıyla hizmet veriyor.

Merkez ve eğitim faaliyetleri hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 314 07 80 numaralı telefondan Aşağısöğütönü Erken Çocukluk Eğitim Merkezi yetkililerine ulaşabilecek.
Bu haber 264 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
  Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 • ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
  ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 • Cem Yılmaz | Yabancı dil
  Cem Yılmaz | Yabancı dil
 1. Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 2. ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 3. Cem Yılmaz | Yabancı dil
VİDEO GALERİ
YUKARI