Bugun...DİSK EMEKLİ-SEN; TEK ADAM DEĞİL, TOPLUMSAL AKIL İLE YÖNETİLMEK İSTİYORUZ…
Tarih: 30-08-2018 14:52:51 Güncelleme: 30-08-2018 15:25:51 + -


DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi dün Çiftlik PTT Şubesi önünde yaşanan ekonomik krizi ile ilgili bir basın açıklaması düzenledi.

facebook-paylas
Tarih: 30-08-2018 14:52

DİSK EMEKLİ-SEN; TEK ADAM DEĞİL, TOPLUMSAL AKIL İLE YÖNETİLMEK İSTİYORUZ…

DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi yönetim kurulu üyeleri ile birlikte halktan kişilerinde katıldığı basın açıklamasını Şube Başkanı Tacettin Aydın okudu.

Tacettin Aydın açıklamasında şunları dile getirdi.  “Bilindiği üzere, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinden sonra Türkiye Cumhuriyeti, adına Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi denilen sisteme geçti ve ülkemiz hızla ekonomik bir krizin içine yuvarlandı. Perşembe’nin geleceği Çarşamba’dan belliydi ve siyasi iktidar seçim öncesinde böylesi bir krizi göze alamadığı için seçimleri 1,5 yıl öne aldı. Şimdi hem yıllardır uygulanan ranta ve faize dönük yanlış ekonomik uygulamaların hem de seçim ekonomisi kriz olarak yaşamakta, etimizle kemiğimizle hissetmekteyiz.  Siyasi iktidar bu krizi ABD ile yaşanan Papaz, krizi olarak göstermeye çalışsa da, sorumlu olarak dış güçleri gösterse de, biz biliyoruz ki bu kriz aslında tek adam yönetiminin kaçınılmaz bir sonucudur” dedi.

ÇÖZÜM SARAYDAN BEKLENİR OLDU.

Emekli-Sen Samsun Şube Başkanı Tacettin Aydın; “Bugün ülkemizde gerek bakanlıklar, gerek merkez bankası, gerek bürokrasi, üniversiteler fikir ve icraat üretmekten fiilen men edilmişlerdir.  Herkes gözünü saraya dikmiş oradan çözüm beklemektedirler.  Bugün ülkemizde % 40 devalüasyon gerçekleşmiştir. Bir ay içerisinde dolar kur4 liradan 7 lirayı görmüş, şimdi ise 6 lira seviyesindedir.  Doların 7 liradan 6 liraya çekilmesi ile doları kontrol ettik naraları atılmakta halkımız aldatılmaktadır.  24 Haziran’da yapılan seçimlerde 600 milletvekili sayısı ile yeniden oluşan meclis ise bu gidişe seyirci kalmaktadır. Halkımız siyasi tercihlerine göre istediği siyasi partiye oy vererek toplam 600 milletvekili seçmiş ve sorunlarının çözümünü TBMM’den beklemektedir. TBMM nin ekonomik krize ve dış politikada yaşanan tıkanıklığa seyirci kalması hem halkımızın beklentileri ile çelişmekte, hem de TBMM nin itibarını zedelemektedir.  TBMM tatil modundan çıkarak olağanüstü toplanmalı ve sorunlara çözüm bulmalıdır. Ekonomik kriz zaten zor koşullarda yaşamakta olan başta emekliler olmak üzere tüm halkımızı etkilemeye devam ederken çözümün esas merkezi olan TBMM tatil yapamaz.  Biz tüm emekliler sendikası olarak TBMM’yi bu gidişata seyirci kalmaması, yaşanan ekonomik krize ve dış politikadaki tıkanıklığa çözüm bulması için göreve davet ediyoruz.  Sendikamız Türkiye genelinde bugün bu amaçla TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin grup başkan vekillerine birer fax çekerek bu talebimizi iletecektir. Samsun şubesi olarak bizlerde fax metnini çekecek ve siyasi partilerin TBMM’ni acilen toplanmaya ve sorunlarımıza çözüm bulmaya davet edeceğiz. Tek adam yönetimi ile değil. Toplumsal akıl ile yönetilmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Mehmet Rebii Özdemir

 

 

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Tacettin Aydın ve Hayrettin Yağcı dahilGörüntünün olası içeriği: Tacettin Aydın, yakın çekimGörüntünün olası içeriği: 1 kişiGörüntünün olası içeriği: 2 kişiGörüntünün olası içeriği: 7 kişi, Tacettin Aydın, Hayrettin Yağcı ve Hanife Nedim Çatalsakal dahil, ayakta duran insanlar ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 6 kişi, Tacettin Aydın dahil, ayakta duran insanlar ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 3 kişi, Hakan Aslan dahil, ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: Arif Kutlu ve Tacettin Aydın, ayakta duran insanlar ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Bu haber 330 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
  Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 • ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
  ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 • Cem Yılmaz | Yabancı dil
  Cem Yılmaz | Yabancı dil
 1. Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 2. ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 3. Cem Yılmaz | Yabancı dil
VİDEO GALERİ
YUKARI