Bugun...DİSK Genel Başkanımız Arzu Çerkezoğlu’nun Yanındayız.
Tarih: 04-04-2019 22:12:55 + -


AKP İktidarı yalana ve talana dayanan politikaları ile ülkemizi 17 yılda büyük bir yıkımın eşiğine getirdi. Milyonlarca çalışan, emekli ve işsiz, hızla artan enflasyon, kayıt dışı çalışma ve ekonomik ve sosyal hak kayıplarla yaşama tutunmaya çalışıyor. Ülkenin içine sürüklendiği sorunlar sıradan risk içeren sorunlar değil, her biri ülkenin tümünü her geçen gün daha da sarsacak olan tehditleri ve tehlikeleri içeriyor.

facebook-paylas
Tarih: 04-04-2019 22:12

DİSK Genel Başkanımız Arzu Çerkezoğlu’nun Yanındayız.

DİSK EMEKLİ-SEN  Samsun Şube Başkanı Tacettin Aydın, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun, hakkında açılan dava ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi. “Dış borç yükü 129,6 milyar dolardan 466,7 milyar dolara yükseldi. 2018 itibariyle 12 aylık dönemde üretici fiyatları yüzde 45 arttı, tüketici fiyatları yüzde 21,62 arttı. Elektriğe, doğal gaza, akaryakıta, bir yıl içinde yüzde 40’lara dayanan oranlarda zamlar yapıldı. Benzine ve mazota sürekli olarak yüksek oranlı zamlar yapılıyor. Bankalara bireysel kredi borcunu ödeyemeyenlerin sayısı bir yıl içinde yüzde 34,6 oranında  İşsizlik oranı yüzde 12’yi geçerken işsiz sayısı 4 milyona yaklaştı” dedi.

HAKLARIMIZA YÖNELİK SALDIRILAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.

Tacettin Aydın açıklamasının devamında şöyle konuştu. “İşsizlik sigortası fonunda biriken milyarlarca lira siyasal iktidar tarafından amacı dışında kullanılmaktadır. Sendikal hak ve özgürlüklere dönük saldırılar giderek arttı. Temel insan haklarından olan sendikal örgütlenme, toplu iş sözleşmesi ve grev hakları sistematik bir şekilde baskı altında tutulmaktadır. Sağlık sistemi yanlış politikalar ve yandaşlara sağlanan kaynak aktarımları ile tam bir bozulma, çürüme ve yıkım sürecine girdi. Sosyal Güvenlik sistemi, sosyal koruma özelliğini hızla yitirmektedir. Emeklilerin insanca ve onurlu yaşam hakları gasp ediliyor,  sefalete   mahkum ediliyorlar. Emeklilikte yaşa takılanların sorunları bilinçli olarak çözümlenmiyor. Genel Sağlık sigortasına bağlanan umutlar çöktü be Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) zorunlu hale getirilmek isteniyor. Ülkemizde basın özgürlüğü AKP iktidarının çok yönlü saldırıları sonucu yok edildi ve ediliyor. Çok sayıda gazeteci tutuklanırken bir çoğu için davalar açılıyor” diye konuştu.

GENEL BAŞKANIMIZIN SONUNA KADAR YANINDAYIZ.

Samsun DİSK EMEKLİ-SEN Şube Başkanı Tacettin Aydın konuşmasının sonunda şöyle dedi. “Türkiye’nin taraf olduğu uluslar arası sözleşmeler ile Anayasamızın güvence altına aldığı örgütlenme ve toplanma özgürlüğü  günümüzde ağır baskı altındadır. Toplantı ve eylem hakkı yasa dışı tehditlerle yok edilmek istenirken, sürekli olarak halkı birbirine düşürmeye dönük  nefret söylemleri canlı tutuluyor. Hal Böyle iken: Konfederasyonumuz  DİSK Genel  Başkanı Arzu Çerkezoğlu hakkında Bir panelde  DİSK’in görüş ve taleplerini anlatan bir konuşması nedeniyle soruşturma ve ceza davası açılmış bulunmaktadır. Bir Konfederasyon Başkanı hakkında Türkiye’nin gidişatına ilişkin düşüncelerini, fikirlerini  ifade ettiğinden dolayı dava açılması  kabul edilemez bir durumdur. Açılan bu davayı sendikal hak ve özgürlüklere ve ifade özgürlüğüne bir saldırı olarak görüyor ve kınıyoruz. Konfederasyon başkanımızın sonuna kadar yanında olduğumuzu belirtiyor Demokratik ve meşru mücadelemizin örgütlü bir şekilde süreceğini ilan ediyoruz” dedi.

Mehmet Rebii Özdemir

                                                                                               
Bu haber 313 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SENDİKA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
  Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 • ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
  ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 • Cem Yılmaz | Yabancı dil
  Cem Yılmaz | Yabancı dil
 1. Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 2. ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 3. Cem Yılmaz | Yabancı dil
VİDEO GALERİ
YUKARI