Bugun...Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, Bafralıları Büyülediler…
Tarih: 24-03-2019 13:41:28 Güncelleme: 24-03-2019 14:00:28 + -


Tiyatro Konser organizasyon tarafından Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu çıktıkları turne kapsamında Samsun’da ki salonlarda yer olmadığı için en yakın ilçe olan Bafra’da, Bafra Kültür Merkezinde Samsunlu, Bafralı ve Alaçamlı dinleyicileriyle bir araya geldiler.

facebook-paylas
Tarih: 24-03-2019 13:41

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, Bafralıları Büyülediler…

Konserin Bafra Kültür Merkezinde olmasına aldırış etmeden Bafralı dinleyicilerin yanı sıra Samsun’dan ve Alaçam ilçesinden de gelenlere Erkan Oğur ve İsamil Hakkı Demircioğlu birbirinden güzle türkülerle müzik ziyafeti verdiler.

Bafra Kültür Merkezinde, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, çoğu eski, bazıları ise çok eski Anadolu türkülerinden oluşan bir repertuvarı seslendirdiler. Bu nedenle, kendi ifadeleriyle, performanslarını “bir birlikte hatırlama çabası” olarak görüyorlar. Düo formatında gerçekleştirdikleri, benzersiz ve ustalıklı türkü yorumları, Türk halk müziğinde yeni bir tarzın doğuşuna yol açtığını ifade ettiler.

Türk Halk Müziğinin iki usta ismi Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu’na, Samsunlu, Bafralı ve Alaçamlı müzikseverler yoğun ilgi gösterdiler. Gecede sanatçılar, "Şaha Giderim", "Ömür Dediğin" ve "Karşıda Görünen Hey Dost" gibi eserlerinden oluşan geniş bir repertuvara da yer verdiler. Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu'nun performansı müzikseverlerce uzun süre alkışlandı.

Bafra’da böyle bir dinleyici kitlesi karşısında olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Türk Halk Müziğinin iki büyük ismi Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, kendilerini Samsunlularla, Bafralılarla ve Alaçamlılarla buluşturan Tiyatro Konser Organizasyona teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Mehmet Rebi Özdemir

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, sahnedeki insanlar, müzik enstrümanı çalan insanlar, oturan insanlar ve gitarGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, Remzi Yilmaz dahil, müzik enstrümanı çalan insanlar, sahnedeki insanlar, oturan insanlar ve gitarGörüntünün olası içeriği: Remzi Yilmaz, sahnede ve müzik enstrümanı çalıyorGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, sahnedeki insanlar ve müzik enstrümanı çalan insanlarGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, sahnede, müzik enstrümanı çalıyor ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve müzik enstrümanı çalıyorGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, sahnede, müzik enstrümanı çalıyor, gitar ve sakalGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, müzik enstrümanı çalan insanlar, sahnedeki insanlar, oturan insanlar, gitar ve sakalGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar, kalabalık ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 9 kişi, iç mekanGörüntünün olası içeriği: 14 kişi, gülümseyen insanlar, iç mekanGörüntünün olası içeriği: 16 kişi, Hatun Göçmez ve Emin Demirbağ dahil, gülümseyen insanlar, iç mekanGörüntünün olası içeriği: 19 kişi, Hatun Göçmez ve Emin Demirbağ dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan
Bu haber 220 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
  Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 • ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
  ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 • Cem Yılmaz | Yabancı dil
  Cem Yılmaz | Yabancı dil
 1. Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 2. ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 3. Cem Yılmaz | Yabancı dil
VİDEO GALERİ
YUKARI