Bugun...ESKİ DİYANET İŞLERİ BAŞKANLARINDAN, SAMÜ REKTÖRÜNE ZİYARET!
Tarih: 20-04-2019 00:24:14 + -


Yeni kurulan SAMÜ ( Samsun Üniversitesi) rektörlüğüne hayırlı olsun dilek ce temenni ziyaretleri her geçen gün devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 20-04-2019 00:24

ESKİ DİYANET İŞLERİ BAŞKANLARINDAN, SAMÜ REKTÖRÜNE ZİYARET!

Bu kapsamda Samsun’a gelen DİB (Diyanet İşleri Başkanlığı) Diyanet İşleri Eski Başkanları Prof. Dr. Mehmet Görmez, Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Eski Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal, Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın'a nezaket ziyaretinde bulundular.

ÖNCELİĞİNİZ BİLGİ ve İLİM ARASINAKİ FARKI KAVRAMAK OLMALI.

Ziyarette söz alan Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez bilgi ile ilim arasındaki farka dikkat çekerek “Bilgi denildiğinde elbette onun birinci özelliği ilim niteliğinde olmasıdır. Yoksa bilgisayarlar insandan daha fazla bilgi sahibidir. Bu yüzden insanlara bilgi yüklemek yetmez. O bilginin niteliği de önemlidir. Bu nitelik bilginin bir ahlaka ve sorumluluğa dönüşmesi için gereklidir. Eğitim de bu dönüşümün odak noktasıdır. Üniversitelerde verilen eğitimin, bilginin bir ahlaka ve sorumluluğa dönüşmesinde büyük rolü bulunmaktadır. Samsun Üniversitesi’nin de bilginin ilme dönüştüğü bir kurum olması, en büyük dileğimizdir” dedi.

YENİLİKLERİ TAKİP EDEN BİR ÜNİVERSİTE OLACAĞINIZA İNANIYORUM.

Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu ise “Sosyal bilimlerin yeni baştan düşünülmesi ve toplumu kuşatan, onun sorunlarına odaklanan bir ilim müfredatı oluşturulması gerektiğini dile getirdi. Üniversitelerin bu bağlamda ortaya çıkan yenilikleri takip edip bunları toplumun yapısına uyarlamak suretiyle sosyal değişim ve gelişime öncülük etmelerinin arzulandığını” vurguladı.

GÖREVİMİZİ İLAHİ AŞK İLE YERİNE GETİRMELİYİZ.

Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal da “Görevlerimizi sadece memuriyet zihniyeti ile yaparsak devlete karşı sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz. Oysa görev ve sorumluluğumuz bununla sınırlı değildir. Daha da önemlisi Allaha karşı sorumluluk ve hesabımızdır. Aldığımız görev ve sorumlulukları ibadet bilinç ve şuuru, Allah rızası ve ilahi aşk ile yerine getirmezsek o zaman Allaha karşı vereceğimiz hesabımız da tam olmaz.” diyerek “Allah, edindiğiniz bu kutsal vazifenizi hakkıyla yerine getirmenizi nasip eylesin” dua ve temennisinde bulundu.

SÖZ SAHİBİ ve YETKİN BİR KADRO İLE YOLA ÇIKTIK.

Rektör Aydın ise   “Samsun Üniversitesi’nin gösterim ve misyonunda, toplum temelli olmak kaydıyla değişimleri dikkate alan bir “gelişim”in bulunduğuna dikkat çekerek bu bağlamda sosyal ve temel bilimlerin kurum bünyesinde barındırılmasıyla arzulanan hedeflere çok yönlü bir şekilde ulaşmak adına çalışmalar yürüttüklerini” kaydetti.

Yeni kurulan bir üniversite olmasına rağmen her biri kendi alanında söz sahibi yetkin bir akademik kadro ile yola çıktıklarını belirten Rektör Aydın, “Hem bölgemiz hem de ülkemiz adına uluslararası standartları yakalamış, üniversite kavramının içerdiği evrensel niteliği özümsemiş ve bu değerleri toplumla birlikte hayata geçirmeyi şiar edinmiş ‘kurum’ olma yolunda ilerlediklerini” söyledi.

Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Aydın ufuk açıcı temennileri nedeniyle konuklarına teşekkür etti.

Mehmet Rebii Özdemir
Bu haber 69 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
  Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 • ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
  ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 • Cem Yılmaz | Yabancı dil
  Cem Yılmaz | Yabancı dil
 1. Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 2. ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 3. Cem Yılmaz | Yabancı dil
VİDEO GALERİ
YUKARI