Bugun...İZULAŞ; OTOBÜSLERİMİZDE ATATÜRK RESMİ İÇİN DAVA AÇTIK VE KAZANDIK.
Tarih: 10-02-2019 13:45:52 Güncelleme: 10-02-2019 14:02:52 + -


İZULAŞ nedir öncelikle onu aktaralım. İZULAŞ, İzmir Ulaşım Hizmetleri Makine Sanayi Anonim Şirketinin kısaltılmış adıdır.

facebook-paylas
Tarih: 10-02-2019 13:45

İZULAŞ; OTOBÜSLERİMİZDE ATATÜRK RESMİ İÇİN DAVA AÇTIK VE KAZANDIK.

İzmir’de Büyükşehir belediyesinin ESHOT , METRO,,İZDENİZ, İZBAN ve İZULAŞ gibi toplu taşıma hizmetleri veren araçları var.

İzmir’in bir başından diğer başına kadar hizmet veriyorlar. Denizde, karada, şehir merkezinde. Bu gibi hizmetler tabiki diğer illerimizde de verilmektedir.

Fotoğraf açıklaması yok.

Örneğin İstanbul’da, Ankara’da, Kayseri’de, Samsun’da, Ordu’da, Giresun’da, Sinop’ta, Amasya’da, Sivas’ta, Şanlıurfa’da, Gaziantep’te, Kahramanmaraş’ta, Tokat’ta, Rize’de, Artvin’de, Çorum’da, Kırıkkale’de, Uşak’ta, Manisa’da, Bursa’da, Kocaeli’nde, Bolu’da, Sakarya’da, Diyarbakır’da, Denizli’de ve daha birçok ilimizde böyle bir uygulama var mıdır?

 İZULAŞ’ın İzmir’de ne kadar otobüsü  varsa otobüslerin istisnasız hepsinde de yolcu bilet basma giriş kapısının üstünde ve paralelinde kaptan koltuğunun bulunduğu tarafta Türk bayrağı ve Atatürk resmi var.

Görüntünün olası içeriği: açık hava

Konuyla ilgili olarak İZULAŞ otobüs kaptanlarından adını vermeyen bir tanesi şunları söyledi. “Evet burası İzmir, İzmir denildiğinde aklınızda mutlaka Atatürk ve Türk bayrağı olmalı. İlk zamanlarda bizim otobüslerimize böyle bir uygulama yapmamız istenmedi. Ancak biz şirket olarak dava açtık ve davayı kazdandık. Şimdi açtığımız dava sonucunda İzmir’de yolcu taşıyan istisnasız bütün İZULAŞ otobüslerinde, ESHOT otobüslerinde, İZDENİZ vapurlarında, METRO’larda, İZBAN trenlerinde ve hatta dolmuşlarda bile Atatürk’ün değişik fotoğrafları ve Türk bayrağımız yapışıktır. Bununla onur ve guru duymaktayız. Keşke bütün illerde de bu uygulama gerçekleşse. Mir bu konuda bize göre bir tanedir. Bende Türkiye’nin birçok ilini gezdim. Hiç birinde böyle bir özellik görmedim. İyi ki İzmirliyim” dedi.

“Atatürk,  İzmir’den son noktayı koydu”  diyor bir başka İZULAŞ sürücüde ve devam ediyor. “Evet bütün İZULAŞ otobüslerimizde Atatürk’ün hem kalpaklı, hem de sadece yandan profilinin olduğu resimleri ile Türk bayrağımız mevcuttur. Bu bizim guru kaynağımızdır. Gerekirse otobüsümüzün her yanı kir pasak içindedir ama Atatürk’ün olduğu kısımlar her zaman tertemizdir. Bu dört mevsim öyledir.  Dolmuşlarımızda da, hem kalpaklı, hem yandan profilli resimlerinin yanı sıra Kocatepe’de çekilmiş resimleri mevcuttur. Özel araçların büyük bir çoğunluğunda da Atatürk imzası vardır. Kimse unutmasın bu ülkede ekmek yemekteysek, nefes almaktaysak, kısaca bu zenginliğe sahipsek Atatürk ve silah arkadaşlarının sayesindedir. Bütün bunları inkar edenler bir gün hesap verecekler yüce Allah’ın katında. Bize gavur diyenler dönüp bir baksınlar aynada kendi suratlarına. Biz İzmir’de varsak Atatürk’ün bıraktığı emanetler sayesinde varız ve o emanetleri kimseye yedirmeyiz. Biz İzmirliler, böyle yetiştik, böylede çocuklarımızı yetiştiriyoruz” diye konuştu.

Mehmet Rebii Özdemir

Görüntünün olası içeriği: açık havaGörüntünün olası içeriği: açık havaGörüntünün olası içeriği: otobüs ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık havaGörüntünün olası içeriği: açık havaGörüntünün olası içeriği: açık havaGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ağaç, gökyüzü ve açık hava
Bu haber 659 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
  Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 • ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
  ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 • Cem Yılmaz | Yabancı dil
  Cem Yılmaz | Yabancı dil
 1. Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 2. ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 3. Cem Yılmaz | Yabancı dil
VİDEO GALERİ
YUKARI