Bugun...OMÜ Prof. Dr. Hüseyin Alparslan Şahin; “Öğrencilere ve Velilere Alzheimer Konferansı Verdi.”
Tarih: 28-01-2019 23:19:30 + -


OMÜ Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Hüseyin Alparslan Şahin tarafından, İlkadım ilçesinde bulunan Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulunda bulunan öğrencilere ve velilerine ALZHEİMER hastalığı hakkında konferans verildi.

facebook-paylas
Tarih: 28-01-2019 23:19

OMÜ Prof. Dr. Hüseyin Alparslan Şahin; “Öğrencilere ve Velilere Alzheimer Konferansı Verdi.”

Bu projeyi koordine eden okulun Beden Eğitimi öğretmeni Beyza Aygül ve Okul Müdürü Taner Albayrak’ın da destekleriyle Maarif Projesi adı altında gerçekleştirildi.

Okulda bulunan öğrenciler ve veliler ile birlikte öğretmenlerde konferansta yerlelrini aldılar.

Okul Müdürü Taner Albayrak, projeleriyle ilgili olarak şunları ifade etti.  “Çağımızın en zorlu hastalıklarından birisi olarak bildiğimiz ve okulumuzda bulunan öğrencilerimizin velilerimizin ve öğretmenlerimizin de ALZHAİMER hastalığı konusunda bilgilenmesi için Beden Eğitimi Öğretmenlerimizden Beyza Aygül’ün koordinesiyle Sayın OMÜTF Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Alparslan Şahin’in, kıymetli zamanından özveride bulunarak bizleri ALZHAİMER hakkında bilgilendirmesi öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi oldukça mutlu etti. Asgari müşterekte bilgilendik. Hocamıza bir kere daha teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Konferans veren OMÜTF Nöroloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Alparslan Şahin’de konuyla ilgili olarak şunları ifade etti. “Alzheimer hastalığı konusunda Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulunda verdiğimiz konferans çok yararlı oldu. Konferansa katılan herkes can kulağıyla beni dinlediler. Başarılı bir konferans oldu. Konuyu anlatırken sanki fakültedeki öğrencilerime anlatıyormuş gibi hissettim. Küçük öğrencilere anlatmak daha da keyif vericiydi. Heyecanlanmadım dersem yalan olur.  Vaktin nasıl geçtiğini anlayamadım. Hem öğretmenler, hem veliler ve hem de öğrenciler anlatımları o kadar ciddiyetle dinlediler ki konferans sonunda soru yağmuruna tutuldum. Buda beni daha da çok mutlu etti. Umarım bu tür etkinliklerle okullarımız da öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hitap ederiz ve onlarla bildiklerimizi paylaşırız” dedi.  

Okullarda böylesine Maarif Projelerinin çok faydalı olduğuna dikkat çeken öğrenci velileri de şunları söyledi. “Okulumuz çalışanlarının Maarif Projesi adı altında düzenledikleri konferansı çok başarılı bulduk. Çocuklarımız o kadar pür dikkatle dinlediler ki biz bile şaşırdık. Prof.Dr.Hüseyin Alparslan Şahin’e çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Mehmet Rebii Özdemir
Bu haber 304 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
  Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 • ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
  ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 • Cem Yılmaz | Yabancı dil
  Cem Yılmaz | Yabancı dil
 1. Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 2. ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 3. Cem Yılmaz | Yabancı dil
VİDEO GALERİ
YUKARI