Bugun...Suat Yıldız; “Nevroz Kutlu Olsun!”
Tarih: 21-03-2019 15:12:06 + -


Barışın, Kardeşliğin, Dayanışmanın, Özgürlüğün, Direnişin, Emeğin Ve Baharın Adı Nevroz Kutlu Olsun! Yeni başlangıçlar, yeni doğuşların adıdır bayramlar… Birliğin, barışın ve mutluluğun sembolüdürler.

facebook-paylas
Tarih: 21-03-2019 15:12

Suat Yıldız; “Nevroz Kutlu Olsun!”

KESK Samsun dönem sözcüsü Suat Yıldız bir mesaj yayınlayarak halkımızın NEVROZ’u kutladı.

Suat Yıldız yaptığı açıklamasında şöyle konuştu; “İnsanlık değerleri adına zulme, zorbalığa ve gericiliğe karşı görkemli direnişlerin sergilendiği bölgemiz coğrafyası, büyük bayramların da mekânı olmuştur. Direnişlerin zaferlerle sonuçlandığı günler bayram olarak kutlanmıştır. Özünü direnişten alan Nevroz bu bayramlardan en köklü geleneğe sahip olanlardandır. Günümüzden 4000 yıl önce Gutiler tarafından “yeni gün” anlamına gelen Zagmuk bayram kutlamaları daha sonra Hurri, Kassit, Mitani, Urartu ve Medler zamanında da sürdürülmüştür. Tarihsel köklerini işte bu kutlamalardan alan Nevroz M.Ö. 612 tarihinde zalim Dehak’ın zulmüne balyozuyla son veren Demirci Kawa’nın önderliğinde başlayan isyanın simgesi olmuştur.   Dünyada Ve Ülkemizde Barışa En Çok İhtiyaç Duyulan Bir Dönemde Nevroz’u Kutluyoruz.” dedi.

Nevroz Moral ve Umut Tazeleyecektir.

KESK Dönem Sözcüsü Suat Yıldız açıklamasını şöyle devam ettirdi. “Bu dönemde de savaşa karşı barışın, şovenizme karşı halkların kardeşliğinin, baskılara karşı demokrasi ve özgürlüğün ifadesi olan, Ortadoğu halklarının Barış-Kardeşlik-Özgürlük Bayramı Nevroz özüne uygun olarak mücadelenin yükseltilmesi için moral umut tazeleyecek, coşkuyla kutlanacaktır. Barışın, özgürlüğün ve demokrasinin egemen olacağı demokratik bir Ortadoğu ve eşitlikçi, laik, özgürlükçü bir geleceğin inşasını birlikte öreceklerdir. Binlerce yıllık köklü tarihi ve kültürel değerleriyle Anadolu ve Mezopotamya topraklarında yaşayan bütün halklar için barış ve kardeşlik tutumunda ısrar edilmesi, bu ülke topraklarında yaşayan insanlara verilecek en büyük hediye olacaktır. Eşit, özgür ve insanca yaşam mücadelesinin ilerleyebilmesi savaş çığlıkları ile değil, emekçiler arasındaki özgürlük, barış ve kardeşlik duygularının güçlenmesi ile mümkündür. 2019 Nevroz’unun barış ve kardeşliğe vesile olmasını umuyoruz. Ayrıca 31 Mart Yerel Seçimlerine giderken, toplumda rol model olan tüm siyasetçilerin propaganda dönemi olan bu günlerde toplumda ayrıştırıcı, cepheleştirici, ötekileştirici, birlik, beraberlik ve kardeşliğimize zarar verici dil ve söylemlerden uzak durmaları emek örgütleri olarak talebimizdir.  31 Mart Yerel Seçimlerinin birlik, beraberlik, kardeşlik ve demokrasi duygularını güçlendirmesini ve bir bayram havasında geçmesini diliyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Mehmet Rebii Özdemir

 
Bu haber 64 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
  Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 • ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
  ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 • Cem Yılmaz | Yabancı dil
  Cem Yılmaz | Yabancı dil
 1. Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 2. ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 3. Cem Yılmaz | Yabancı dil
VİDEO GALERİ
YUKARI