Bugun...


MEHMET REBİİ ÖZDEMİR


Facebookta Paylaş

SAMULAŞ GENEL MÜDÜRÜ TAMGACI'NIN DİKKATİNE!..
Tarih: 26-04-2019 23:03:00 Güncelleme: 26-04-2019 23:03:00


Öncelikle yeni göreviniz de başarılar diliyoruz. İşinizin uzmanı olarak Samsunlulara daha iyi hizmetler vereceğinize olan inancımızla Samsun kamuoyu olarak, sizden talebimizi aktarmak istedik.

Samsunlu bir bürokrat olarak Samsun'u iyi bildiğinizi yada siz size SAMULAŞ'ı birlikte yöneteceğiniz yardımcılarınızla ve diğer personellerinizle daha da iyi hizmetler vereceğinize kuşkumuz yok.

Ulaşım konusunda şimdiye kadar çalıştığınız yerlerde hem teori hem de pratiğe sahip olduğunuzu  okuduk ve öğrendik.  SAMULAŞ'ın teknik yönüyle ilgili olarak kuşkusuz yenilikler getirme çalışmalarınız olacaktır.

Samsun HAMİLE, ENGELLİ, YAŞLI ve ÇOCUKLU YURTTAŞLARIN,   SAMULAŞ'ın toplu taşıma araçlarında yegane istekleri şöyle;

Günün hangi saatinde binerseniz binin Samsun Hafif Raylı Sistem ulaşım araçlarında her trende özellikli koltukların amaçları dışında kullanılmasından yakınıyor.

Sizden önceki genel müdürlerinde bu konuyla ilgili olarak kesinlikle çalışmaları oldu. Ancak bir türlü MAVİ KOLTUKLARIN "HAMİLE, YAŞLI, ÇOCUKLU ve ENGELLİLERE"  oturamadığı hususunda şikayetler hiç durmadan geliyor. Bu yakınmalar zaman zaman yurttaşlar tarafından da fotoğraflarla da belgelenmektedir.

Yazımız ekinde de görüleceği gibi gençlerimiz çok duyarsızlar. Yerelde görev yapan gazetecilerimiz zaman zaman bu konuyu işleyerek kimi zaman haber kimi zamanda makale yazarak güncelliyorlar. Ancak kimsenin umurunda bile olmuyor.  Bu hususta Samsun'da trenlerinizle yolculuk yapmakta olan gençlerimizi duyarlı olabilmeleri için neler yapılmalı?

Biz basın mensuplarının bu konuda üzerimize düşen görev nedir? Her zaman ve şartta bu konuda üzerimize düşen görevi seve seve yerine getirmeye hazırız. Sizin de teknik bir bürokrat olarak neler yapacağınızı kamuoyuna ışık hızıyla duyurmak için var gücümüzle hazırız. En azından ben kendi adıma hazırım.

Görevli personellerin müteaddit defalar neredeyse her istasyon giriş ve çıkışlarında yaptığı anonslarında MAVİ KOLTUKLARIN kullanıcılarını açıklamasına rağmen gençlerimiz inatla nispet yaparcasına yerlerinden milim kımıldamadan yaşlılara, hamilelere, engellilere ve çocuklu şahıslara yer vermemekteler.

Yasalarımızda bunların cezai bir yaptırımı olmadığı herkes tarafından aşikar olduğundan bazı gençlerimiz umursamaz bir şekilde MAVİ KOLTUKLARI işgal etmekteler. Bu gerçekten çok üzücü bir olay!

Umarız çok yoğun geçecek bir çalışma ortamınızda MAVİ KOLTUKLARIN gerçek sahipleri tarafından kullanılması için birlikte çözüm bularak başarırız.

 

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Nurettin Özkaya dahil, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve iç mekanBu yazı 133 defa okunmuştur.

Hasan ASAL / 26-04-2019 23:27

Yazarın yazısı bir solukta okudum. Yazıda yerden göğe kelimesine cümlesine varana kadar çok doğru. Bizde Samsunlular olarak sizlere her türlü desteğe hazırız. Yeter ki bu gençlerimizi eğitelim ve bu hususta çözüm bulalım.FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
  Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 • ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
  ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 • Cem Yılmaz | Yabancı dil
  Cem Yılmaz | Yabancı dil
 1. Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 2. ATATÜRK'ü hiç bu kadar net görmediniz ve duymadınız.
 3. Cem Yılmaz | Yabancı dil
VİDEO GALERİ
YUKARI